Loft Yazılım - Öğrenci Ücret Takip Programı

Loft Okul Programı, genel anlamıyla öğrenci kayıtlarını yapabileceğiniz ücretlendirme, taksitlendirme, faturalandırma, kurumunuza ait kasa, banka, çek, cari hesap, fatura, gider ve dekont gibi geniş açılımlı ön muhasebesad modülünü de birbirine entegreli tek çatı altında çalıştıran, Modern arayüzü ve gelişmiş veritabanı ile güvenilir bir yazılımdır. Programdaki tüm raporlama tabloları esnek filtreleme özelliğine sahip olup, Excel veya Pdf formatlarına kolayca çevirebilme özelliğine sahiptir. Tüm bu özellikleri ile Ücretli öğrenci kayıtları yapan tüm kurum ve kuruluşlar için tercih edilen bir yazılımdır. Özel Okullar, Anaokulları, Kreşler, Etüt Merkezleri, Kurslar, Dershaneler, Spor Okulları vb. tüm kurumların yapılarına uygundur.


Loft Okul Programı

Genel Bilgiler

Loft Okul Programı, genel anlamıyla kayıtlı öğrencilerin ücret, taksitlendirme bilgilerini kayıt altına alan, bunun dışında, firmaya ait kasa, banka, çek, cari hesap, fatura, gider ve dekont gibi geniş açılımlı ön muhasebe modülüyle birbirine entegreli tek çatı altında çalışan, Microsoft Sql Server veri tabanlı, sınırsız çoklu kullanıcılı, modern arayüzlü bir yazılımdır. Tüm rapor tablolarımız esnek filtreleme özelliğine sahip olup, Excel veya Pdf formatlarına kolayca çevirebilme özelliğine sahiptir.


Öğrenci Kartı

Bu bölümde Öğrencinin tüm genel bilgilerinin işlendiği yerdir. Veli ve banka bilgileri, Nüfus ve Özel bilgilerin yanısıra, öğrenciye borçlandırılan, ve dilediği kadar hizmet tanımı yapabileceğiniz, Öğrenim Ücreti, Yemek veya Servis Ücretlerinin , Bunun yanı sıra, borçlanmaya karşılık Ödeme planlarının da kaydedildiği yerdir. Ödeme planları, Peşin, Kredi kartı, Senet, Açık Hesap, Devlet Teşviği, Çek veya Mail Order gibi seçeneklerden, birden fazla vadeli olarak tanımlanabilmektedir.


Tahsilat İşlemleri

Öğrenci kartında borçlandırılan öğrencilerin kişi bazında Borç-Alacak dengesinin incelenebildiği, ayrıca tahsilatların kaydedilebileceği bölümdür. Kolay öğrenci arama tablosunda rahatça seçilen öğrencilerin bir tarafta borcu, diğer tarafta ödemelerinin tek bir sayfada rahatlıkla takip edebileceksiniz.


Tahsilat Raporu

isteğe bağlı iki tarih arasındaki, öğrenci borçlarına karşılık alınan tahsilatların sıralı ve detaylı listesinin alındığı yerdir. Böylelikle, tahsilat bilgileri için gereksiz ve karmaşık menülerin içinde kaybolmaz net olarak düzenli takip edebilirsiniz. Liste alırken listenin ödeme şekline göre veya sınıflara göre veya öğrenciye göre de filtreleyebilirsiniz.


Öğrenci Tahsilat Durum Raporu

Öğrenciler bazında, öğrencinin Toplam Borcu, Ödenen ve kalan tahsilatları, ayrıca, Vadesi geçen kaç ödeme adedinin ve tutarının var olduğunu tek tabloda görme imkanı sunar. Dinamik filtreleme özelliği ile sadece ödemesi gecikenlerinde listesini kolayca görebilirsiniz.


Taksitler Detaylı Raporu

Firmanıza ait öğrencilere borçlandırılmış tüm taksit detaylarınızın listesini buradan görebilirsiniz. İşlem veya vade Tarih aralığı, Öğrenciye, Sınıfa, Taksit Türüne veya Ödeme durumlarına göre rahatça filtreleyebileceğiniz bu raporda tüm taksitlerinizi detaylı olarak analiz edebilirsiniz.


Vadesi Geçen Taksitler Raporu

Sektör olarak en önemli işlemlerden biri olan vadesi geçen veya zamanında ödenmemiş taksitlerin tek ekranda , Öğrenci Bazlı ve Taksit bazlı olarak raporlanan bölümdür. Öğrenci Bazlı tabloda, öğrenciye ait kaç adet ve toplam kaç lira gecikmiş taksitinin olduğunu gösteren tablodur. Öğrenci bazlı raporda ise, birden fazla gecikmiş olan taksitlere ait her bir taksitin detaylı bilgilerini görebilirsiniz.


Ücretlendirme Raporu

Yönetim kurulunca görmek istenilen ,kuruluşunuza ait tüm öğrencilere sunulan hizmet detay ve ücretlerinin raporlandığı tablodur. Böylece öğrencilerden alınacak toplam tutarların, sunduğunuz hizmet bazında toplam alacaklarınızı rahatlıkla görebilirsiniz.


Öğrenci İndirim Tablosu

Öğrenci kayıt zamanında , öğrencilerinize uygulanan çeşitli indirimlerin takip edildiği bölümdür. Öğrenci veya sınıf bazlı İşletmenize ait ,öğrencilerinize yaptığınız indirimlerin detaylarını görebilirsiniz.


Hizmetlere Göre Gelir Dağılım Listesi

Bu tablo, tüm öğrencilerin, hizmet bazındaki detay ve adetlerini görme imkanı sunar , Öğrenim Ücreti, Yemek, Pansiyon veya Servis Ücreti gibi hizmetlerde, kaç öğrenci yararlandığını takip edebilirsiniz.


Dönemsel Tahsilat Gelir Dağılımı

Sizin seçeceğiniz tarihten itibaren bir sezon boyunca, ay bazındaki tahsilat türü bazlı, gelir toplamlarınızı özet tablo olarak görebileceğiniz bölümdür. Örneğin Eylül 2016 ayında, Peşin, Kredi Kartı, Teşvik vb. gelirlerin toplamlarını görebileceksiniz.


Öğrenci Listesi

Kayıtlı Öğrencilerinize ait listesini alabileceğiniz, çok esnek bir rapordur. Öğrencinin almak istediğiniz bilgileri, istediğiniz şekilde özelleştirerek tabloyu oluşturabilirsiniz. İsterseniz öğrencinin tüm bilgilerini, isterseniz de, örneğin Tc no, Adı Soyadı, Veli Adı , Veli Telefonu sütunlarından oluşacak raporu basitçe oluşturabilmeniz mümkün.


Ön Muhasebe Modülü

Loft Okul Programına entegre olarak çalışan Ön Muhasebe modülümüz, Kasa İşlemleri, Banka İşlemleri,Çek İşlemleri, Dekont İşlemleri, Alış Faturası, Satış Faturası, Kasa Defteri, Banka Defteri, Cari Hesap Özeti, Cari Borç-Alacak Raporu Giderler Raporu, Stok Hareket Raporu ile ilgili bölümleri kapsamaktadır. Ön Muhasebe Modülümüz ile rahatlıkla, herhangi bir firmaya ait tüm ön muhasebe işlemlerini eksiksiz olarak yapabilirsiniz.